مراحل پرداخت الکترونیکی شهریه

دانشگاه آزاد اسلامی واحد محلات جهت رفاه حال دانشجویان محترم و تسریع در امر ثبت نام دانشجویان از نیم سال دوم سال تحصیلی87-86 ( ترم بهمن 86 ) اقدام به راه اندازی نرم افزار جدید و ثبت نام اینترنتی نموده است.

هدف اصلی از راه اندازی ثبت نام اینترنتی عدم نیاز به حضور فیزیکی در واحد و تسریع در امر ثبت نام می باشد لذا امور مالی واحد نیز در همین راستا اقدام به راه اندازی سیستم پرداخت شهریه اینترنتی نموده است که با توجه به این که در آینده ثبت نام منحصرا از طریق اینترنت خواهد بودپرداخت شهریه یا بدهی شهریه نیز فقط از طریق اینترنتی امکان پذیر خواهد بود و روش قدیمی پرداخت شهریه بصورت مراجعه به بانک و واریز وجه و ارائه فیش به امور مالی به طور کلی منسوخ و ممنوع خواهد شد. بنا براین  توجه دانشجویان محترم به این بروشور و اطلاع از چگونگی انجام مراحل لازم و ضروری است.

جهت اطلاع از نحوه پرداخت شهریه در ترم های آتی توجه به نکات زیر کاملا ضروری است.

1- با توجه به این که پرداخت اقساط وام صندوق رفاه و شهریه خوابگاهها فعلا از طریق اینترنت امکان پذیر نیست لذا دانشجویان عزیز هر ترم قبل از فرا رسیدن ایام ثبت نام باید بدهی های خودر ا کنترل و از عدم بسته بودن رکورد ثبت نام خود اطمینان حاصل نمایند لذا بدهیهای خود راقبل از ایام ثبت نام پرداخت و فیش ان را به امور مالی دانشگاه ارائه نمایند.

2- برای پرداخت شهریه از طریق اینترنت با توجه به اینکه دانشگاه با بانک ملی طرف قرارداد می باشد در حال حاضر امکان پرداخت از طریق کارتهای سایر بانکها فراهم نبوده و برای پرداخت اینترنتی باید از ملی کارت استفاده نمود.

3- فعال  نمودن رمز دوم کارت ضروری است و از طریق خود پردازی های بانک ملی در سراسر کشور امکان پذیر می باشد به این صورت که با مراجعه به یکی از خودپردازهای بانک ملی و انتخاب عملیات رمزو پس از آن تخصیص یا تغییر رمزدوم و سپس انتخاب رمز دوم که باید عددی بین 5 تا 12 رقم باشد انجام می پذیرد.

4- یکی دیگر از مواد مورد نیاز جهت پرداخت اینترنتی شهریهcvv2 می باشد که در طی مراحل پرداخت از شما خواسته می شودیک عدد چهار رقمی است که پشت ملی کارت و روی قسمت برچسب سفید رنگ حک شده است لازم به ذکر است بعضی از کارت های قدیمی فاقد این کد  می باشندکه دانشجویان باید با مراجعه به شعبه صادر کننده ملی کارت کد را اخذ نمایند.

5- لازم نیست ملی کارت حتما بنام خود دانشجو باشد بلکه هر ملی کارتی قابل استفاده خواهد بود.

6- پس از انجام مراحل فوق نوبت به پرداخت اینترنتی شهریه می رسد که توصیه می شود دانشجویان چند روز مانده به ایام ثبت نام اقدام به پرداخت شهریه ثابت نمایند چرا که اگر در زمان ثبت نام از نظر پرداخت اینترنتی دچار مشکل شوند فرصت برای رفع اشکال کم و یا اگر ثبت نام در هنگام شب باشد غیر ممکن خواهد بود بنا براین باید این کارچندروز زودتر انجام و همه چیز از نظر مالی آماده برای ثبت نام نهایی باشدبهترین زمان برای پرداخت اینترنتی زمانی است که بانکها تعطیل و ترافیک شبکه بانک ملی در پائین ترین حد خود باشدتا تراکنش با موفقیت انجام پذیرد.(بهترین زمان برای انجام این کار بین ساعت10 شب تا 6 صبح می باشد.)

7- پرداخت اینترنتی شهریه :

الف -برای این کار پس از ورود به وب سایت دانشگاه،در قسمت لینکهای مهم بر روی لینک سامانه اعلام نمرات و ثبت نام اینترنتی کلیک نمایید.سپس آیتم ورود دانشجو را انتخاب کرده سپس در صفحه باز شده، بعد از وارد کردن نام کاربری و رمز ورود به قسمت پرداخت الکترونیکی شهریه رفته و مراحل زیر را انجام دهید.

       

 

 

ت-در این مرحله برای تعیین نام بانک عامل روی گزینه بانک ملی کلیک می نمائید.بقیه ی بانک های موجود فعال نمی باشد.

 

ج-در این مرحله کد دانشجو به صورت اتوماتیک تایپ می شود و همچنین مبلغ بدهکاری نیز در قسمت مبلغ ثبت می شود اما در صورت نبودن مبلغ بدهی وهمچنین در ابتدای ثبت نام دانشجو می بایست بدهی خود را که از آن مطلع است ویا مبلغی که قصد دارد به حساب دانشگاه واریز نماید در قسمت مبلغ تایپ کندو سپس گزینه پرداخت را کلیک نماید.

 

 

چ - در این قسمت نام  وشماره دانشجویی وهمچنین مبلغی را که در قسمت قبل انتخاب کرده اید به صورت اتوماتیک تایپ مشود وشماره فاکتوری نیز داده می شود که بهتر است این شماره یادداشت گردد.وسپس بر روی تائید نهایی کلیک نمائید.

                      

 

ح - در این مرحله دانشجو می بایست جهت تکیل ثبت نام به شرح ذیل اقدام نماید نخست شماره کارت 16 رقمی   روی ملی کارت رادر قسمت شماره کارت وارد نماید.سپس رمز دوم وcvv2 را که قبلا توضیح داده شده واردنموده وشماره ای که در کادر سمت چپ صفحه بصورت نامرتب حک شده است رادر قسمت مربوطه تایپ نموده و گزینه پرداخت را کلیک نمائید.

 

 

 

 

8- پس از ثبت اطلاعات خواسته شده فوق و تائید آن در صورتی که عملیات شما با موفقیت انجام شود پیغام با موفقیت انجام شد را ملاحظه خواهید نمود که در این صورت حتما باید دکمه بازگشت به سایت پذیرنده را کلیک نمائید و اطلاعات مربوط را یادداشت نمائید ولی در صورتی که پیغام بانک ناموفق درج شد باید کل عملیات را مجددا انجام دهید.

9- پس از پرداخت موفقیت آمیز شهریه حتما با مراجعه به قسمت کارنامه مالی و بررسی وضعیت بدهکاری  یا بستانکاری ازثبت عملیات پرداخت در سیستم دانشگاه اطمینان حاصل نمائید.

10-توجه:در صورتی که وجه ازحساب کارت شما کسر ولی در سیستم دانشگاه ثبت نشدمراتب را باتلفن مستقیم زیر درمیان بگذارید.برای ثبت اینگونه تراکنش ها حد اقل 24 ساعت وقت لازم است پس حتما سعی شود پرداخت الکترونیکی حد اقل یک روز قبل از ثبت نام انجام شود تا درصورت بروز اشکال فرصت برای رفع آن باشد.

در صورت بروز هر گونه اشکال مراتب را سریعا با تلفن مستقیم امور مالی 3229910-0866 در میان بگذارید.

 

نکته:

جهت مواردضروری مانند تسویه حساب نهایی و یا دانشجویان جدید الورود یک دستگاه کارت خوان در محل امورمالی نصب گردیده است که پرداخت شهریه با کلیه کارتهای شبکه شتاب از طریق آن امکان پذیر میباشد.